Туристичний маршрут

Перебуваючи на фестивалі сиру та вина в Умані, ви маєте можливість відвідати визначні місця м. Умані:

Національний дендрологічний парк «Софіївка»

Бути в Умані на фестивалі фарб Holi Dance та не відвідати «Софіївку» – це злочин. Національний дендрологічний парк «Софіївка» – це вишукане та спокійне місце відпочинку, архітектурні шедеври кінця ХVІІІ – першої половини ХІХ ст., гроти, альтанки та павільйони. Сьогодні, окрім звичайних екскурсій парком, можна покататися на човні підземною річкою або на катамарані, проїхатися верхи або у кареті. «Софіївка» розбавить ваш насичений, емоційний та яскравий день чарівною природою та спокоєм.

Парк «Нова Софіївка»

Оновлена частина дендрологічного парку «Софіївка» – сучасний фентезі-парк. Це дивовижне місце, де українська культура та міфологія поєдналась зі світом древнього Сходу. Сюди варто завітати заради арт-інсталяції з портретом Софії Потоцької, японського саду з озером, альтанками, садом каменів, інноваційного 3D-мапінг шоу «Душа лісу». Особливо красива «Нова Софіївка» в темряві. Тому після фестивалю фарб Holi Dance Uman свій відпочинок можна продовжити у сучасному фентезі-парку.

Фонтан «Перлина кохання»

В 2 хвилинах від Центрального стадіону знаходиться унікальний комплекс фонтанів на суші і на воді. Основна тема анімацій світло-музичного фонтану – це кохання. Уманський комплекс фонтанів увійшов у трійку найбільших фонтанів України. Після масштабної дискотеки на фестивалі Holi Dance Uman можна плавно перейти на ефектну лазерну шоу-програму.

Державний історико-архітектурний заповідник «Стара Умань»

Заповідник включає 68 об’єктів культурної спадщини. Серед них дві пам’ятки національного значення: Торгові ряди (ратуша) та католицький костел Успіння Пресвятої Богородиці; 23 об’єкти заповідника мають статус пам’яток місцевого значення, інші відносяться до категорії щойно виявлених — 43 пам’ятки. Територія заповідника – це історична частина міста з цікавими в архітектурному плані будинками та пам’ятними місцями, вона рекомендована для автобусних та пішохідних екскурсій.

Таємничі підземелля Василіанського монастиря

Уманські катакомби, екскурсії, які почали проводити зовсім недавно, ховаються під землею вже чотири століття. Перші згадки про них датуються XVII століттям. Підземелля наскрізь просякнуті історичними фактами, про деякі з них навіть досвідчені історики досі ведуть полеміку.

«Маленький Ізраїль», могила Раббі Нахмана

Цадик Нахман із Брацлава – правнук засновника хасидизму цадика Бешта, один із найвпливовіших духовних лідерів брацлавських хасидів – останні роки життя працював в Умані, де і помер у 1811 році. Поховали його за заповітом на старовинному єврейському цвинтарі. Указом Президента України № 283/94 від 07.06.1994 р. створено історико-культурний центр на місці поховання духовного лідера брацлавських хасидів цадика Нахмана в м. Умані.

Уманська картинна галерея

Музей розміщено в приміщенні – римо-католицького костелу Успіння Богородиці, пам’ятці архітектури національного значення, будівлі стилю класицизму початку ХІХ століття. Фондова колекція художнього музею нараховує більше 5 тисяч одиниць збереження. Серед живописних творів велику цінність мають роботи західноєвропейських художників ХІХ початку ХХ ст.: Д. Беццуолі, Ж.Б. Грьоза, Я. Сімона, А. Буша, серія портретів, виконаних польськими авторами кінця ХІХ ст. С. Рейханом, Р. Крижанівським, К.Мардзевичем, Горовіцем, І. Соколовим, та роботи представників української школи живопису.